logo

Kontakt

Świetlica Środowiskowa Nr 2
ul. 11-go Listopada 4
05-091 Ząbki
tel. 22 762 96 34
schowek@poczta.onet.pl

wiecej..    

Kadra

KADRA SCHOWKA:

Justyna Fijałkowska- kierownik 

 Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, politolog - magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji ze specjalnością wychowawczą, abiturientka klasy muzycznej Studium Nauczycielskiego w Warszawie. 

Posiada 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracując jako wychowawca świetlicy szkolnej i świetlicy środowiskowej prowadziła m.in. zajęcia muzyczne i taneczne. Od 2003 roku powołana na stanowisko Kierownika "Schowka" - Świetlicy Środowiskowej nr 2 w Ząbkach. Sekretarz Zespołu Interdyscyplinarnego d/s przeciwdziałania przemocy. Zwolenniczka pedagogiki zabawy "Klanza" uznającej, że każdy człowiek ma potencjał twórczy i może sie rozwijać, w myśl zasady Powiedz a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól mi uczestniczyć a zrozumiem oraz metody komunikowania i wychowania Faber i Mazlish. Uczestniczyła w kursach i szkoleniach z dziedziny zarządzania i administrowania jednostką samorządową oraz wielu warsztatach z dziedziny pedagogiki i samorozwoju.

Rodowita mieszkanka Ząbek, zaangażowana w pracę z dziećmi i młodzieżą, od 7 roku życia związana czynnie z Hufcem ZHP Ząbki. Prywatnie żona i mama pięciorga dzieci. Uwielbia poezję, muzykę, śpiew, taniec oraz wędrówki po górach.

 justyna

Dominika Kropiewnicka

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika resocjalizacyjna oraz wspomaganie rodziny, ukończyła także studia podyplomowe z języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz z doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Menadżerskiej. Uczestniczka wielu kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe i uzupełniających wiedzę niezbędną do efektywnej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Od 2009 roku pracuje jako pedagog wspomagający w gimnazjalnych klasach integracyjnych. Od 2010 roku pracuje także jako wychowawca w „Schowku”.

Jej główne zainteresowania to podróże, języki obce oraz praca z dziećmi i młodzieżą. Jest świeżo upieczoną mamą małego Krzysia.

 dominika

 

Konrad Dziem 

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Fizyki, uprawniony do nauczania matematyki, fizyki, chemii i techniki, pedagog.

Pracował jako nauczyciel fizyki, matematyki, informatyki w szkole podstawowej. Od 2001 naucza matematyki i fizyki w gimnazjum. Ze „Schowkiem” związany jako wychowawca od 2012 roku.

Prywatnie mieszkaniec podwarszawskiej Radości, żonaty, ma syna. Lubi ogólnie pojętą technikę z naciskiem na komputery i fotografię, a także muzykę, dobry film i książkę.

 
konrad 

 

Paweł Proniewicz  

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,

studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji w zakresie Fizjoprofilaktyki i Korektywy. Ukończył Medyczne Studium Zawodowe na kierunku terapia zajęciowa, Instruktor kulturystyki i wspinaczki oraz, trener II klasy piłki siatkowej w klubie UKS ,,Plas’’ Warszawa, masażysta II stopnia. Nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 42 w Warszawie.

Ze „Schowkiem” związany od 2004 roku. Prowadzi zajęcia sportowe z dziećmi,  organizuje rajdy rowerowe i wycieczki turystyczne.

Jest pomysłowy, aktywny, odpowiedzialny i sumienny.

Jego atutem jest poczucie humoru i otwartość.

Interesuje się sportem, turystyką i aktywnymi formami wypoczynku.

Prywatnie mąż i tata dwóch wspaniałych córeczek.

  Pawel.jpeg                  

 

 

Magdalena Wielądek  

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Pedagogicznego na kierunku pedagogika społeczno-wychowawcza, specjalność pomoc dziecku i rodzinie. W trakcie studiów magisterskich z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, również na Uniwersytecie Warszawskim.

Ukończyła liczne kursy i szkolenia psychologiczno-pedagogiczne, w tym z zakresu nauczania etyki w szkołach podstawowych.

 

Ze "Schowkiem" związana od 2016 roku. Najpierw jako praktykantka, a od 2018 roku jako wychowawca. W pracy z dziećmi i młodzieżą kieruje się słowami Korczaka "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomoż."

 

Prywatnie żona i matka dwóch córek. Pośród wielu pasji szczególnie interesuje się historią II wojny światowej, filozofią i teatrem. Lubi czytać książki, jeździć na rowerze i haftować obrazy. W wolnym czasie chętnie angażuje się w działania charytatywne.

 

               MagdaWieladek.jpg