logo

Kontakt

Świetlica Środowiskowa Nr 2
ul. 11-go Listopada 4
05-091 Ząbki
tel. 22 762 96 34
schowek@poczta.onet.pl

wiecej..    

Kadra

KADRA SCHOWKA:

Justyna Fijałkowska- kierownik 

 Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, politolog - magister profilaktyki społecznej i resocjalizacji ze specjalnością wychowawczą, abiturientka klasy muzycznej Studium Nauczycielskiego w Warszawie. 

Posiada 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Pracując jako wychowawca świetlicy szkolnej i świetlicy środowiskowej prowadziła m.in. zajęcia muzyczne i taneczne. Od 2003 roku powołana na stanowisko Kierownika "Schowka" - Świetlicy Środowiskowej nr 2 w Ząbkach. Sekretarz Zespołu Interdyscyplinarnego d/s przeciwdziałania przemocy. Zwolenniczka pedagogiki zabawy "Klanza" uznającej, że każdy człowiek ma potencjał twórczy i może sie rozwijać, w myśl zasady Powiedz a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól mi uczestniczyć a zrozumiem oraz metody komunikowania i wychowania Faber i Mazlish. Uczestniczyła w kursach i szkoleniach z dziedziny zarządzania i administrowania jednostką samorządową oraz wielu warsztatach z dziedziny pedagogiki i samorozwoju.

Rodowita mieszkanka Ząbek, zaangażowana w pracę z dziećmi i młodzieżą, od 7 roku życia związana czynnie z Hufcem ZHP Ząbki. Prywatnie żona i mama pięciorga dzieci. Uwielbia poezję, muzykę, śpiew, taniec oraz wędrówki po górach.

 justyna

Izabella Białek

Absolwentka Wyższej Szkoły Nauczycielstwa Polskiego, posiada specjalizację z pedagogiki społeczno-opiekuńczej z ustawodawstwem rodzinnym. Doskonaliła warsztat zawodowy uczestnicząc w szkoleniach psychologiczno – pedagogicznych. Posiada uprawnienia i prowadzi zajęcia profilaktycznego programu CrossRoads dla młodzieży, opartego na uniwersalnych wartościach. Przez 13 lat wolontaryjnie prowadziła nowatorskie zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 1,5 – 3 lata.

W „Schowku” pracowała jako wychowawca od 2004 do 2018 roku i prowadziła m.in. zajęcia warsztatowe, mające na celu rozwijanie własnej aktywności, wzrost wiary w swoje możliwości, stawianie sobie nowych wyzwań i osiąganie celów.

Prywatnie jest żoną i mamą czterech synów, których stara się wyposażyć w umiejętności zapewniające samodzielność. Dawać wędkę, nie rybę – to motto, które przyświeca w jej pracy z dziećmi. Uważa, iż podstawą relacji z każdym człowiekiem, także z dziećmi i młodzieżą, jest otwartość i szczerość.

iza 

Wiktoria Żurobska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, posiada specjalizacje z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz z projektowania edukacyjnego, lider pedagogiki międzykulturowej. Ukończyła liczne szkolenia psychologiczno – pedagogiczne, jak i z zakresu autoprezentacji, wizażu oraz technik artystycznych. Coach.

Posiada różnorodne zainteresowania – począwszy od historii, poprzez muzykę, teatr, literaturę i aktywne formy wypoczynku, co z powodzeniem wykorzystuje w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą.

W życiu i w pracy, kieruje się wyobraźnią, promuje kreatywność i rozwój zainteresowań uznając, iż każdy człowiek jest wyjątkowy i drzemie w nim potencjał, który tylko czeka, aby go odkryć i wydobyć.

Ze „Schowkiem” związana od 2004 do 2018 roku, jako wychowawca prowadząc m.in. zajęcia muzyczne, taneczne i autoprezentacji.

wika

Barbara Niedziałkowska

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna ze specjalnością: resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, między innymi jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Ukończyła liczne szkolenia psychologiczno – pedagogiczne.

Związana ze „Schowkiem” od 2004 roku, najpierw jako praktykantka, a od 2005 do 2018 roku jako wychowawca. Prowadzi z dziećmi zajęcia integracyjne oraz wydobywa ich ukryte talenty.

Prywatnie żona i mama dwójki dzieci. Fanka sportu oraz kreatywnej zabawy.

basia 

Anna Baranek

Absolwentka Wydziału Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna ze specjalnością: arteterapia w zakresie sztuk plastycznych oraz pedagogika resocjalizacyjna. Posiada blisko 10-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

W „Schowku” pracowała od 2008 do 2018 roku, gdzie oprócz sprawowania opieki nad Wychowankami prowadzi zajęcia plastyczne, warsztaty tworzenia biżuterii oraz filcowania. 

Prywatnie żona i mama 2-letniej Emilki. Uwielbia jazdę na rowerze, podróże i swojego kota Maurycego. Wielbicielka książek Jane Austin, dobrej muzyki i teatru.

ania 

Dominika Kropiewnicka

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku pedagogika resocjalizacyjna oraz wspomaganie rodziny, ukończyła także studia podyplomowe z języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz z doradztwa zawodowego w Wyższej Szkole Menadżerskiej. Uczestniczka wielu kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe i uzupełniających wiedzę niezbędną do efektywnej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Od 2009 roku pracuje jako pedagog wspomagający w gimnazjalnych klasach integracyjnych. Od 2010 roku pracuje także jako wychowawca w „Schowku”.

Jej główne zainteresowania to podróże, języki obce oraz praca z dziećmi i młodzieżą. Jest świeżo upieczoną mamą małego Krzysia.

 dominika

KADRA WSPOMAGAJĄCA:

Agnieszka Rokicka

 Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, posiada licencjat z Animacji Społeczno - Kulturalnej. Obecnie studentka UW, Wydziału Pedagogicznego na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna.

 Pracowała jako wychowawca grup przedszkolnych. Od 2010r pełni funkcję pomocnika nauczyciela w przedszkolu. W „Schowku” pracuje jako wychowawca od 2011r.

 Uważa, że Człowiek szczęśliwy, to taki który robi w życiu to co lubi, dlatego angażuje się w pracę z dziećmi i młodzieżą czerpiąc z tego satysfakcję. Pragnie rozwijać się zawodowo jako pedagog.

 Prywatnie jest szczęśliwą matką i żoną.

agnieszka 

Konrad Dziem 

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Fizyki, uprawniony do nauczania matematyki, fizyki, chemii i techniki, pedagog.

Pracował jako nauczyciel fizyki, matematyki, informatyki w szkole podstawowej. Od 2001 naucza matematyki i fizyki w gimnazjum. Ze „Schowkiem” związany jako wychowawca od 2012 roku.

Prywatnie mieszkaniec podwarszawskiej Radości, żonaty, ma syna. Lubi ogólnie pojętą technikę z naciskiem na komputery i fotografię, a także muzykę, dobry film i książkę.

 
konrad 

 

Paweł Proniewicz  

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie,

studia podyplomowe na Wydziale Rehabilitacji w zakresie Fizjoprofilaktyki i Korektywy. Ukończył Medyczne Studium Zawodowe na kierunku terapia zajęciowa, Instruktor kulturystyki i wspinaczki oraz, trener II klasy piłki siatkowej w klubie UKS ,,Plas’’ Warszawa, masażysta II stopnia. Nauczyciel dyplomowany wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 42 w Warszawie.

Ze „Schowkiem” związany od 2004 roku. Prowadzi zajęcia sportowe z dziećmi,  organizuje rajdy rowerowe i wycieczki turystyczne.

Jest pomysłowy, aktywny, odpowiedzialny i sumienny.

Jego atutem jest poczucie humoru i otwartość.

Interesuje się sportem, turystyką i aktywnymi formami wypoczynku.

Prywatnie mąż i tata dwóch wspaniałych córeczek.

  Pawel.jpeg                  

 

 

Magdalena Wielądek  

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Pedagogicznego na kierunku pedagogika społeczno-wychowawcza, specjalność pomoc dziecku i rodzinie. W trakcie studiów magisterskich z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, również na Uniwersytecie Warszawskim.

Ukończyła liczne kursy i szkolenia psychologiczno-pedagogiczne, w tym z zakresu nauczania etyki w szkołach podstawowych.

 

Ze "Schowkiem" związana od 2016 roku. Najpierw jako praktykantka, a od 2018 roku jako wychowawca. W pracy z dziećmi i młodzieżą kieruje się słowami Korczaka "Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomoż."

 

Prywatnie żona i matka dwóch córek. Pośród wielu pasji szczególnie interesuje się historią II wojny światowej, filozofią i teatrem. Lubi czytać książki, jeździć na rowerze i haftować obrazy. W wolnym czasie chętnie angażuje się w działania charytatywne.

 

               MagdaWieladek.jpg 

 

Irena Jaszczyk

Absolwentka:

 

Uniwersytet Warszawski, Wydział Pedagogiczny

 

- Magister : Pedagogika kulturalno – oświatowa,

 

Uniwersytet Warszawski Wydział Pedagogiczny,

 

- Studia Podyplomowe "Sztuka" (Muzyka i Plastyka),

 

Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej

 

Wydział Artystyczny - Instytut Muzyki - Lublin

 

- Emisja Głosu,

 

Studium Menedżerów Kultury Ośrodka Badania Rynku - Poznań

 

- Menedżer kultury,

 

Uczęszczała: Instytut Kształcenia Organistów przy Kurii Metropolitalnej Warszawskiej - Warszawa, Muzyka kościelna – organy, oraz liczne kursy, szkolenia, warsztaty pedagogiczne, psychologiczne, muzyczne, prawne etc...

 

Umiejętności:

 

granie na instrumentach: gitara, pianino, flet, instrumenty perkusyjne, śpiew: solowy, chóralny itp

 

Zainteresowania: turystyka górska, rowerowa, fotografia, sztuka (nie tylko muzyczna ;) )

 

 

Irkakije